Keramika

Tradícia výroby slovenskej ľudovej majoliky siaha do 16. storočia. Hrnčiarstvo na územie dnešného západného Slovenska priniesli Habáni presídlení z Nemecka a Švajčiarska.

Naša výroba prebieha vo vlastných priestoroch. Tradičnú slovenskú ľudovú majoliku u nás vyrábajú umelci s dlhoročnou praxou, čo zaručuje kvalitu prevedených prác a vysokú estetickú úroveň výrobkov.

Každý výrobok je 100%-ná ručná práca, na ktorej sa okrem umelcov, ktorí výrobkom dávajú ich jedinečnú podobu, podieľajú aj naši hendikepovaní zamestnanci. Preto je každý kus absolútnym originálom a v spôsobe tvaru a najmä ornamentu môžu existovať odchýlky a variácie.

Dnes vyrábame viac ako 200 rôznych druhov výrobkov. Výroba je zameraná hlavne na tradičné dekóry a tvary. Vyrábame farebnú, modrú, zelenú a habánsku majoliku.

Okrem tradičných dekórov sme do výroby začlenili aj moderný vintage štýl – farebná glazúra, ako ružová, mentolová, červená, šedá, kobaltová, či žltá, s ručne maľovanými bodkami.

Vyrábame taktiež rôzne reklamné predmety podľa požiadaviek zákazníka doplnené logami a názvami firiem, či výrobky s venovaním.

Sme jediná manufaktúra na Slovensku, ktorá si vyrába aj materiál (hlinu) a to zo slovenských komponentov, čím zachovávame tradíciu slovenskej ľudovej majoliky. Táto hlina sa nazýva červenica.

Máme samostatnú miestnosť – hlináreň, kde sa celý proces výroby hliny na točenie odohráva.

Radi Vám celý proces výroby našej keramiky ukážeme. Dozviete sa všetko od výroby hliny, až po konečný produkt, ktorý Vás očarí v našej predajni.

Stačí nás navštíviť :)

Všetky naše produkty sú vhodné do umývačky riadu aj do mikrovlnnej rúry.

Ako firma u nás získate NÁHRADNÉ PLNENIE na 100%-nú hodnotu nami ponúkaných služieb.